Iniciatíva vizuálnych umelcov sa pripája k apolitickým protestom, ktoré pripomínajú vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a chápu ju ako zlomový bod našej krajiny.

Výtvarníci, filmári, dizajnéri či fotografi rôznych generácií vytvorili spontánne vizuálne reakcie, ktorými tlmočia pocit solidarity, smútku, hnevu, túžby po zmene aj vieru v demokraciu a spravodlivosť. Diela spolu vytvorili digitálnu mozaiku, ktorá bola prvýkrát prezentovaná 9. marca v Bratislave a následne v ďalších mestách na Slovensku i v zahraničí. Na tejto stránke nájdete neustále rastúci archív všetkých zapojených diel. Diela neprešli kurátorským výberom.

Iniciátormi výzvy sú Zuzana Pacáková a Andrej Kolenčík. K nim sa pridala Michaela Kučová a Igor Rjabinin a s produkciou pomohli Zuzana Jankovičová, Simona Hrušovská a Juraj Ličko. Poďakovanie za pomoc pri inštalovaní patrí: Filip Šulek, Filip Křížek, Dalibor Kristek, Lukáš Sigmund, Andrej Gregorčok, David Horinek, Tereza Križková, Eva Križková, Veronika Kocourková, Mikuláš Škripeň, Dušan Legerský, Miroslava Povodová, Ján Heteš, Zdeno Hosták, Stano Kočan, Karol Bohrn, Roman Ševec, Maroš Rašla, Andrea Juneková, Majo Žilinčan a ďalším.

Výstavy a premietania:

Ak chcete projekciu Reakcia predstaviť vo vašom meste, ozvite sa nám na email zajanaamartinu@gmail.com.